COOKIE REGLER
Cookies er vigtige for os at optimere vores hjemmeside. De indsamler generelle brugerstatistik og gemmer information, som gør, at vi kan tilbyde funktioner som bilsammenligning. Disse cookies gemmer ikke dine personlige data. Du kan læse mere om cookie på siden om datasikkerhed.

Placering

Bilhuset Mogens Elmer A/S
Åkirkebyvej 51
Rønne
3700
Bornholm
Telefon: 56950804
E-mail: mail@bilhuset.dk

Bilhuset Mogens Elmer A/S

Åkirkebyvej 51
Rønne
3700
Bornholm
E-mail : mail@bilhuset.dk
Telefon : 56950804

Afdeling kontaktoplysninger

Nye biler / salg

Åbningstider
Man - Fre: kl.: 07.30 - 17.30
Søn: kl.: 13.00 - 16.00 (salg)
Telefon
56 93 18 06
Tom Mortensen Salgskonsulent. tom@bilhuset.dk
Tager sig af salg af nye og brugte biler. Tom er ansvarlig for Ford i Bilhuset. Han er ligeledes ansvarlig for erhvervsområdet og handicap opbygninger.

Brugte biler / salg

Åbningstider
Man - Fre: Kl.: 07.30 - 17.30
Søn: Kl.: 13.00- 16.00 (salg)
Telefon
56 93 18 12
Søren Nimb Salgskonsulent soeren@bilhuset.dk
Søren er ansvarlig for salget af brugte biler.

Erhvervscenter

Åbningstider
Man - Fre: Kl.: 07.30 - 17.30
søndag kl. :  13 - 16 (salg)
Telefon
56 93 18 06

Billån

Åbningstider
Man-Fre : kl. 07.30 -17.30
Søn : kl.13.00 -16.00 (salg)
Telefon
56 93 18 06

Værksted

Åbningstider
Man-fre : kl. 07.30 - 17.30
Søndag kl. 13 - 16 (salg)
Telefon
56 95 08 04
Dorte Holm Kundemodtager dorte@bilhuset.dk
Dorte er til daglig hende du møder først når du kommer og skal have lavet service på din bil, hun sidder i indskrivningen og tager imod.
Christian W. Hansen Servicerådgiver / Teamleder christian@bilhuset.dk

Skadecenter

Åbningstider
Man-Fre : kl.07.30 - 17.30
Søndag kl.: 13 - 16
Telefon
56 93 18 10
Bertil Friise Værkstedsansvarlig bertil@bilhuset.dk

Reservedele & tilbehør

Åbningstider
Man - Fre: kl.07.30 - 17.30
Søndag kl.: 13 - 16
Telefon
56 93 18 05
Thomas Tranberg Reservedelsansvarlig thomas@bilhuset.dk
Varetager den daglige drift at lageret på Åkirkebyvej 51.

Administration

Åbningstider
Man - Fre: kl.: 09.00 - 16.00
Telefon
56 93 18 22
Keld-Erik Bech Økonomi keld@bilhuset.dk
Varetager den daglige drift af bogholderiet.

Generelt

Åbningstider
Man-Fre: kl.: 07.30 - 17.30
søndag kl. : 13 - 16
Telefon
56 95 08 04